Перейти до основного вмісту

Інвестиції у розвиток сучасних енерготехнологій в Україні – це зміцнення нашої країни і європейської енергетичної безпеки – Герман Галущенко

22 червня 2023, 19:20

Міністр енергетики України Герман Галущенко у межах Конференції з відновлення України у Лондоні взяв участь у заході для представників бізнесу «Energy sector: Power Systems for a Sustainable Recovery».

Герман Галущенко наголосив, що Україна має амбітну мету стати енергетичним хабом Європи, який експортуватиме чисту енергію і допоможе континенту остаточно позбутися залежності від російських викопних видів палива.

Очільник Міненерго окреслив ключові положення Енергетичної стратегії України до 2050 року та звернув увагу іноземних інвесторів на перспективні напрямки розвитку українського енергосектору.

«Війна життя не зупиняє, а навпаки, відкриває перед нами нові можливості. Буквально місяць тому приватні інвестори запустили нову біопаливну станцію та вітрову електростанцію, яка розташована менш ніж за 100 кілометрів від лінії фронту. Ми ввели в роботу нову лінію електропередачі між Хмельницькою АЕС та польським містом Жешув. Газове сховище наповнюється газом внутрішнього видобутку і є перспективним для зберігання газу європейцями. Уряд України продовжує роботу над законодавством, щоб зробити енергетичний ринок прозорим та більш саморегульованим. Тож ми відкриті до співпраці і запрошуємо іноземний бізнес зробити свій внесок у розвиток української енергетики і зміцнити у такий спосіб європейську енергетичну безпеку регіону в цілому», - зазначив Герман Галущенко.

Міністр акцентував на високому потенціалі розвитку в Україні сонячної та вітрової генерації, водневих і біотехнологій, а також потужностей energy storage, мереж та інтерконекторів. 

Трансформація зеленої енергетики України передбачає нарощування потужностей сонячної генерації до 94 ГВт, що потребуватиме інвестицій у розмірі понад 62 мільярди доларів.

Україна має намір суттєво збільшити потужності вітрової енергетики, позиціонуючи її як ключовий драйвер розвитку відновлюваної енергетики. Мета – досягнення встановленої вітрової потужності майже 140 ГВт. Реалізація такого розширення потужностей потребуватиме інвестицій у розмірі понад 130 мільярдів доларів.

Збільшення відновлюваних потужностей потребуватиме відповідних накопичувачів енергії, тому поряд з іншими заходами в Україні планується будівництво систем energy storage загальною потужністю 38 ГВт, які охоплюють різні потужності та можливості для балансування. Досягнення цієї ємності сховища потребуватиме інвестицій у понад 25 мільярдів доларів.

Особливої уваги також потребують проєкти з відновлення мереж, які були зруйновані російськими варварами у регіонах, наразі деокупованих Збройними Силами України. Відбудова за сучасними енергоефективними технологіями – пріоритет для держави.

Герман Галущенко також наголосив на ефективності механізму залучення коштів для відновлення енергосектору через Фонд підтримки енергетики України, створений при Секретаріаті Енергетичного Співтовариства, який на сьогодні вже поповнений донорами на 219 млн євро.