Герман Галущенко та єврокомісар Мейрід МакГіннес обговорили пріоритети інвестицій в енергетичному секторі та подальше посилення санкції щодо рф

22 липня 2022, 21:23

Міністр енергетики України Герман Галущенко провів зустріч з комісаром Європейської комісії з питань фінансових послуг, фінансової стабільності та союзу ринку капіталів Мейрід МакГіннес.

Очільник Міненерго проінформував колегу про ситуацію в Україні та шкоду, якої зазнає енергетичний сектор внаслідок військової агресії росії, а також зусилля, що вживаються з метою протидії руйнуванню критичної інфраструктури.

Герман Галущенко подякував за солідарність та безпрецедентну підтримку з боку ЄС, яку відчуває Україна у цей складний час.

Сторони обговорили виклики, з якими стикаються обидва партнери, у тому числі з точки зору таксономії та використання газу як перехідного палива у процесі становлення вуглецево нейтральної економіки.

Також міністр енергетики України наголосив на необхідності подальшої протидії шантажу з боку рф, який має на меті, серед іншого, послаблення санкційного режиму та укріплення хибного уявлення про те, що нібито санкції не працюють.

Саме тому треба вживати всіх можливих заходів, щоб запобігти випадкам шахрайства та обходу санкцій, і посилювати їх надалі до повного припинення рф агресії проти України.