Герман Галущенко: Рішення щодо "зеленої" таксономії - це реальна перспектива позбавити рф можливості фінансувати війну і шантажувати ЄС

18 липня 2022, 18:41

Включення газу та атомної енергетики до «зеленої» таксономії дозволить Європі заміщувати російські енергоресурси.

Про це написав міністр енергетики України Герман Галущенко на своїй сторінці у Facebook, коментуючи інтерв’ю агентству Інтерфакс-Україна (ПОСИЛАННЯ).

«Зараз час історичних рішень у міжнародній політиці. Енергетика не стала виключенням: нещодавно Європа дала зелене світло для інвестицій в атомну і газову галузі, включивши їх до «зеленої» таксономії. Це реальна перспектива відмовитись від російських енергоресурсів та позбавити рф можливості фінансувати війну проти України і шантажувати ЄС», - зазначив міністр.

Він підкреслив, що розвиток газової інфраструктури, інвестиції у видобуток, побудова LNG-терміналів – це диверсифікація постачання, тобто реальна альтернатива російському газу. А продовження експлуатації придатних атомних блоків або будівництво нових за сучасними технологіями, за його словами, – це також заміщення російського газу та вугілля на безвуглецеву енергію.

«Для України включення газу та атомної енергії до «зеленої» таксономії – це просто величезні можливості для розвитку галузі. Інвестиції у видобуток газу дадуть нам реальну можливість повністю забезпечити внутрішні потреби у цьому енергоресурсі, адже Україна має значні поклади як на суші, так і на чорноморському шельфі (який буде доступний після нашої перемоги). Розвиток газотранспортної інфраструктури дозволить переорієнтувати нашу ГТС з російського транзиту на постачання газу з інших держав», - зауважив міністр.

Він нагадав, що у сфері атомної енергетики домовленості про інвестиції з компанією Westinghouse були ще до рішення по таксономії. «Тепер українська атомна енергетика матиме ще більше перспектив для реалізації нашого потенціалу, в тому числі й науково-технічного. Будівництво нових блоків дасть змогу і продовжити декарбонізацію енергетики, і збільшити експортний потенціал, і відкриє нові перспективи для водневої енергетики», - наголосив Герман Галущенко.