Перейти до основного вмісту

Герман Галущенко провів засідання міжвідомчого кризового штабу: відбудуться навчання екстрених служб з подолання наслідків можливого теракту на ЗАЕС

27 червня 2023, 19:15

Під головуванням міністра енергетики Германа Галущенка відбулося підготовче засідання міжвідомчого кризового штабу, в якому взяли участь віцепрем'єр - міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук, міністр захисту довкілля та природних ресурсів Руслан Стрілець, президент НАЕК «Енергоатом» Петро Котін, голова Держінспекції ядерного регулювання України Олег Коріков, представники ДСНС, а також Запорізької, Дніпропетровської, Миколаївської та Херсонської обласних військових адміністрацій. 

Основна тема роботи штабу - аналіз інформації щодо ситуації на окупованій ЗАЕС та моделювання сценаріїв розвитку подій у разі можливого теракту на атомній електростанції.

Міністр енергетики України Герман Галущенко зазначив, що один із блоків продовжує працювати у режимі «гарячого зупину».

«Окупанти свідомо блокують переведення п’ятого блоку в режим холодного зупину. Це значно підвищує ризик терористичної загрози на ядерному об’єкті», - зазначив Герман Галущенко. 

Для оперативного реагування штаб отримує дані від датчиків, які використовують Енергоатом, ДСНС, ДІЯРУ. Окремо міністр відзначив 
роль експертів МАГАТЕ, які зараз перебувають на ЗАЕС.

«Чотири експерти фізично перебувають на майданчику станції. Важливо, аби вони зайняли активну позицію щодо повідомлень і моніторингу ситуації», - зазначив міністр. 

Своєю чергою президент Енергоатому Петро Котін додав, що компанія моделює різні сценарії розвитку подій на ЗАЕС, їх можливі наслідки та варіанти якнайшвидшого подолання.

«Наші фахівці опрацювали всі сценарії, які рашисти можуть реалізувати на Запорізькій АЕС. Тому відповідно до можливих наслідків будуть відпрацьовані різні моделі реагування», – повідомив Петро Котін. 

Герман Галущенко підкреслив, що всі екстрені служби готові до можливого розвитку подій, розроблені відповідні протоколи спільних дій. 

Для їх детального відпрацювання кризовий штаб ухвалив рішення про проведення відповідних масштабних навчань із залученням служб центрального, регіонального та місцевого значення. Під час навчань будуть відпрацьовані заходи з подолання наслідків у разі підриву російськими військовими одного з енергоблоків станції.