Україна зацікавлена у залученні іноземних інвестицій для відбудови енергосектору на принципах децентралізації та розвитку відновлюваних джерел енергії.
На цьому наголосив міністр енергетики України Герман Галущенко під час зустрічі з Українсько-американською діловою радою (U.S. - Ukraine Business Council), яка відбулась у Берліні напередодні Міжнародної конференції з питань відновлення України.
Серед учасників зустрічі - представники Державного департаменту США, Міністерства торгівлі США, USAID, Міжнародного валютного фонду, Європейського банку реконструкції та розвитку, Світового банку, Міжнародної фінансової корпорації, Енергетичного співтовариства, компаній Westinghouse, GE, Siemens, Amentum, Abt Global та інші.
Очільник Міненерго поінформував учасників заходу про ситуацію в українській енергосистемі та наслідки масованих російських атак на об’єкти енергетичної інфраструктури.
«Ми працюємо над відновленням того, що можна відновити. Водночас головний пріоритет наразі – це децентралізація і нарощування потужностей генерації. Ми визначили місця по всій країні, де можуть бути встановлені газові турбіни, газопоршневі установки, потужні генератори або додаткові джерела ВДЕ. Наше завдання – додати до системи якомога більше потужності, це питання нашого виживання», - наголосив Герман Галущенко.
Міністр наголосив, що розвиток ВДЕ і децентралізованої генерації – ключові завдання Енергетичної стратегії України, яку було схвалено минулого року.
«Важливо вже сьогодні починати роботу над проєктами в енергетиці, підготовка і реалізація яких потребуватиме певного часу. Адже попри все лихо, яке приносить війна, – це ще й час для реалізації нових можливостей», - додав міністр.
Герман Галущенко наголосив, що Україна продовжує реформування енергетичного сектору. Зокрема, за період війни проведено сертифікацію українських газових сховищ за європейськими правилами, ухвалено законодавство для імплементації регламенту REMIT, виконано умови для статусу повноправного члена в ENTSO-E, триває корпоративна реформа, а також робота над лібералізацією українського ринку електроенергії та налагодженням взаємовигідної торгівлі електроенергією.
Під час зустрічі також обговорювалися перспективи іноземних інвестицій у розвиток в Україні атомних технологій, розбудови мереж, балансуючих потужностей та установок зберігання енергії.