Герман Галущенко і Фатіх Біроль обговорили напрямки зміцнення енергетичної безпеки Європи

23 вересня 2022, 20:38

Міністр енергетики України Герман Галущенко в рамках робочої поїздки до США провів двосторонню зустріч з виконавчим директором Міжнародного енергетичного агентства (МЕА) Фатіхом Біролем.

Центральною темою зустрічі стало посилення енергетичної безпеки на європейському континенті з огляду на спровоковану росією кризу на газовому ринку.

Герман Галущенко проінформував виконавчого директора МЕА, що після синхронізації з ENTSO-E українська енергосистема демонструє свою стійкість, не дивлячись на понад 200 днів роботи в умовах війни.

Він наголосив на готовності України допомогти європейським партнерам пройти майбутній важкий осінньо-зимовий період, використовуючи можливості експорту української електроенергії. Його використання у повній мірі дозволить державам ЄС замістити 5-6 млрд кубометрів російського газу, нагадав міністр.

Також Герман Галущенко підкреслив можливість використання країнами Європи одних з найбільших на континенті українських підземних газових сховищ на вигідних умовах.

Фатіх Біроль своєю чергою наголосив, що Україна відіграє важливу роль у забезпеченні енергетичної безпеки в Європі та за її межами.

Він зазначив, що МЕА продовжує зміцнювати відносини з Україною, щоб підтримати її потреби у відновленні та допомогти побудувати нове енергетичне майбутнє після завершення війни.

Нагадаємо, у липні 2022 року Україна приєдналася до Міжнародного енергетичного агентства як асоційований член.

Спільнота МЕА забезпечує близько 75% світового попиту на енергію і охоплює більше 5 млрд споживачів.