Перейти до основного вмісту

Енергобезпека України – невід’ємна складова глобальної енергетичної безпеки: зустріч із членами парламенту Бразилії

07 серпня 2024, 20:33

Заступники міністра енергетики України Світлана Гринчук і Роман Андарак провели зустріч з представниками Палати депутатів Національного Конгресу Бразилії, яка відбулася за участі Надзвичайного і Повноважного Посла Бразилії в Україні Нортона Мелло Рапести.

Нинішній візит бразильської делегації до України став першим з 2012 року. У його межах бразильська сторона підтвердила підтримку України у протистоянні з росією, національної цілісності нашої держави і важливість досягнення справедливого миру.

Заступники міністра енергетики України ознайомили гостей зі складною ситуацією в енергетиці, яка є однією з ключових цілей російських атак з початку повномасштабного вторгнення.

Наголошувалося на важливій ролі міжнародної підтримки і співпраці для відновлення енергетичної інфраструктури України та реалізації проєктів зі встановлення додаткових генерувальних  потужностей, необхідних після втрати близько 9 ГВт внаслідок ворожих атак.

«Наразі одним з наших пріоритетів є розвиток потужностей розподіленої генерації, зокрема газопоршневих і когенераційних установок. Важливим напрямком роботи є також розвиток потужностей відновлюваної енергетики, зокрема сонячної та вітрової генерації. Ми зацікавлені у вивченні досвіду Бразилії у цій сфері», - зазначила Світлана Гринчук.

Сторони обговорили перспективи розвитку енергетичної співпраці, зокрема у галузі ВДЕ. Особливої уваги була приділено успішному досвіду Бразилії у розвитку вітрогенерації.

Також наголошувалося на ефективності механізму залучення міжнародної допомоги українському енергосектору через інструменти Фонду підтримки енергетики України, створеного навесні 2022 року за спільною ініціативою міністра енергетики України Германа Галущенка і єврокомісара Кадрі Сімсон.

Також під час зустрічі було приділено увагу роботі атомної генерації, яка забезпечує до 60 % генерації електроенергії в Україні. У цьому контексті обговорювалася необхідність гарантій безпеки функціонування підконтрольних Україні АЕС, а також повернення під український контроль окупованої росіянами найбільшої в Європі атомної електростанції – Запорізької АЕС.