Днями за участі Прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, Першої леді України Олени Зеленської та членів Уряду, які відповідають за реалізацію заходів Національної стратегії створення безбар’єрного простору в Україні, відбулася презентація дослідження громадської думки щодо питань безбарʼєрності. Також було обговорено план дій комунікації результатів впровадження політики безбарʼєрності.
Згідно з дослідженням, 83% українців вважають безбар’єрність новою цінністю для суспільства. Значна частина населення визнає потребу у соціальних змінах і в питаннях працевлаштування, освіти та доступності інфраструктури.
«Якщо так багато людей усвідомлює безбар’єрність як цінність – ми на правильному шляху як суспільство... Люди готові не лише приймати, а й долучатися. Тобто суспільство у нас активне. Тепер уже завдання посадовців на всіх рівнях і в міністерствах – не втратити ці відсотки небайдужих і примножити. З людьми треба говорити і їх треба чути», – наголосила дружина Президента Олена Зеленська.
За словами Першої леді, безбар’єрність потрібна не лише пораненим і людям з інвалідністю, а кожному, щоб почуватися комфортно та вільно.
Зокрема:
57% опитаних вважають, що насамперед треба розв’язати питання безбар’єрності у сфері працевлаштування,
51% респондентів назвали головною потребу змін в інфраструктурі,
37% – усунення бар’єрів для людей старшого віку.
Дослідження було проведено Центром соціальних досліджень та поведінкової економіки за підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) і Ради з комунікацій безбарʼєрності, за методологією і аналітикою Advanter Group та Gradus research.
За підсумками презентації Денис Шмигаль зазначив, що Україна продовжує послідовний курс на створення безбар’єрного середовища для всіх громадян: «Це відповідає нашому європейському курсу та нашим цінностям. Ця тема постійно в центрі уваги нашого уряду та всіх міністерств. Відповідно комунікація як на рівні держави, так і на рівні громад у цьому напрямі має бути системною та активною. Це невід’ємний елемент стратегії змін, яку ми впроваджуємо. Ми формуємо сприйняття, що безбар’єрність – це не лише пандуси та доступне міське середовище. Безбар’єрність – це доступність усіх послуг, усіх можливостей для кожної людини у кожному куточку нашої країни».
У межах Національної стратегії із створення безбар’єрного простору і відповідно до затвердженого Урядом Плану заходів на 2023 - 2024 роки в Міністерстві енергетики та на підприємствах енергетичного сектору впроваджується низка заходів для створення комфортного безбар’єрного середовища для усіх соціальних груп населення.
Забезпечення електричною енергією, газом та теплом громадян України, підтримка вразливих споживачів, подолання енергетичної бідності є щоденними завданнями Міністерства енергетики України.
Крім того, у центрі уваги є поліпшення фізичного доступу до адмінбудівель та об’єктів інфраструктури, розширення можливості консультацій за зверненнями громадян. Також у Міненерго постійно аналізуєтся стан інформаційної безбар’єрності, триває активна співпраця з неурядовими громадськими організаціями, ветеранами енергетики.