Перейти до основного вмісту

Для забезпечення ядерної та радіаційної безпеки: Україна поглиблює співпрацю з Агентством з ядерної енергії (NEA)

23 лютого 2024, 17:25

Міненерго продовжує активну співпрацю з Агентством з ядерної енергії. На виконання попередніх домовленостей під час перемовин у Парижі міністр енергетики України Герман Галущенко провів онлайн-зустріч з генеральним директором Агентства з ядерної енергії (NEA) Вільямом Магвудом. 

До зустрічі також долучилися керівник НАЕК «Енергоатом» Петро Котін та голови Державної інспекції ядерного регулювання України Олег Коріков. 

«Ми дякуємо NEA за співпрацю з Україною. Особливо важливою є програма для українських фахівців, яка надає можливість долучитися до спільної роботи з експертами агентства для обміну досвідом та розширення співпраці у сфері ядерних технологій, безпеки і регулювання. Низка фахівців уже скористалися нею. І ми зацікавлені у розширенні та поглибленні такої співпраці», - зазначив Герман Галущенко.

Сторони обговорили розвиток співробітництва для зміцнення інституційної спроможності національного регулятора ядерної енергетики України (ДІЯР). 

Також ішлося про розвиток ядерної енергетики в Україні, а саме важливість будівництва нових енергоблоків на Хмельницькій АЕС.

Окрему увагу було приділено ситуації на окупованій росіянами Запорізькій АЕС. Міністр поінформував гендиректора NEA про ризики, пов’язані із недопуском українського кваліфікованого персоналу до роботи на станції, а також завершенням строків експлуатації ядерного палива, завантаженого в реактори ЗАЕС.

Очільник Міненерго наголосив, що окупація росіянами найбільшої в Європі атомної станції не повинна сприйматися цивілізованим світом як даність. Натомість необхідно працювати над якнайшвидшим звільненням об’єкта і передачею його Україні, аби уникнути ризиків ядерного інциденту, наслідки якого може відчути не тільки Україна, але і низка інших європейських країн. 

Герман Галущенко підкреслив, що ядерна і радіаційна безпека – це важлива складова Формули миру Президента Володимира Зеленського, і залучення до роботи над її реалізацією максимальної кількості країн відповідає глобальним безпековим цілям.