Перейти до основного вмісту

Децентралізація енергетичної системи зробить її сильнішою і більш гнучкою

26 квітня 2023, 15:02

Заступник міністра енергетики України Ярослав Демченков взяв участь в онлайн-конференції “Увімкніть світло під час відключень мережі” (Keeping the lights on in times of grid outages), організованій в межах проєкту Low Carbon Ukraine за підтримки Федерального міністерства економіки і захисту клімату Німеччини та Німецького агентства міжнародного співробітництва (GIZ).

Демченков зазначив, що прицільні атаки російських військових на енергетичну інфраструктуру свідчать про необхідність рухатися до більш децентралізованої енергетичної системи, що зробить її сильнішою і здатною краще розв’язувати проблеми. 

Він також зазначив, що Україна отримала різні типи генераторів, що дозволило забезпечити доступ до електроенергії для критично важливих об’єктів інфраструктури та домогосподарств протягом усієї зими, але зараз необхідно шукати додаткові більш стійкі рішення для забезпечення стабільності енергосистеми.
Учасники заходу презентували та обговорили різні рішення, які Міністерство енергетики візьме до уваги при підготовці до наступної зими та виконуючи заходи із децентралізації енергосистеми. 

«Ми розглядаємо низку проєктів, спрямованих на підвищення енергоефективності та застосування технологій відновлюваної енергетики та систем накопичення енергії для підвищення стійкості енергосистеми. Ці проєкти вже показали свою ефективність, як в Україні, так і в інших країнах, та мають потенціал для розвитку в межах заходів з децентралізації», - зазначив заступник міністра. 

Ярослав Демченков наголосив, що Міністерство енергетики продовжує працювати над покращенням стійкості та гнучкості енергетичної системи країни у співпраці з міжнародними партнерами.

«Усі варіанти посилення енергосистеми прораховуються. Міненерго має чіткий план підготовки до наступного опалювального сезону, а також рішення, які забезпечать надійну роботу енергосистеми, зокрема в аварійних умовах. Також важливо мати належну регуляторну основу ефективного функціонування енергетичних ринків для вирішення основних викликів енергетичного переходу, таких як безпека постачання, фінансування відновлюваної енергетики та систем накопичення енергії, розвитку розумних мереж, поглиблення секторальних зв'язків та забезпечення гнучкості сектору», - зазначив заступник Міністра.