Верховний комісар ООН у справах біженців Філіппо Гранді оголосив нову фінансову допомогу обсягом 100 мільйонів доларів США на підтримку постраждалих від війни людей в Україні, які готуються до третьої зими з початку повномасштабного вторгнення російської федерації, та передав десять генераторів для громад Харківської області як початковий внесок у діяльність уряду щодо забезпечення альтернативних джерел електроенергії та роботи критично важливих служб.
Допомогу області Верховний комісар ООН у справах біженців Філіппо Гранді передав під час відвідання Харкова, де взяв участь у нараді з питань енергетичної ситуації в місті під головуванням голови Харківської ОВА Олега Синєгубова.
До заходу в онлайн-форматі приєдналася заступниця міністра енергетики України Світлана Гринчук.
«Підтримка у вигляді необхідного обладнання допомагає нам протистояти російським терористичним атакам на українську енергетичну інфраструктуру. Така допомога посилить нашу енергосистему, щоб краще підготуватися до осінньо-зимового періоду і пройти опалювальний сезон. Ми працюємо над відновленням усього обладнання, що можливо, але резервні елементи живлення, без сумніву, полегшать ситуацію для мешканців Харківщини», - наголосила Світлана Гринчук.
«Харків займає особливе місце у нашій діяльності з підтримки переміщених людей в Україні, - сказав Філіппо Гранді. - Мене глибоко зворушила стійкість і рішучість людей у Харківській області, які вирішили залишитися, незважаючи на те, наскільки близько до кордону вони знаходяться, і на щоденну загрозу повітряної тривоги або інших ризиків. Постійні обстріли енергетичної інфраструктури України, ймовірність того, що люди будуть жити без тепла та електроенергії і будуть, можливо, змушені покинути свої будинки цієї зими, означають, що зараз нам потрібно готуватися і робити критично важливі інвестиції”, – додав Верховний комісар ООН у справах біженців.
За його словами, УВКБ ООН створило комплексний план реагування упродовж осінньо-зимового періоду, щоб запобігти подальшому переміщенню, надати людям безпеку, грошову допомогу, забезпечити їх теплом у власних оселях, допомогти відремонтувати або утеплити свої будинки до приходу холодів та оплатити рахунки за електроенергію.
Заступниця міністра наголосила, що Міненерго тісно співпрацює з міжнародними партнерами, місцевою та регіональною владою для координації надання необхідної допомоги енергосектору. Одним з відповідних інструментів є створена згідно з наказом Міністра енергетики Германа Галущенка робоча група з координації міжнародної допомоги для оперативного відновлення енергосистеми та підготовки до зими.
Нагадаємо, під час нещодавньої робочої поїздки на Харківщину Міністр енергетики України Герман Галущенко наголосив, що головними завданнями для енергетиків в області наразі є підготовка енергетичних обʼєктів до наступного опалювального сезону, відновлення та захист енергоінфраструктури від російських атак.