Міністр енергетики України

Телефон
206-38-00
Ел. пошта
Офіційні фото

Галущенко Герман Валерійович

German Galushchenko

З 29 квітня 2021 року - Міністр енергетики України (Постанова Верховної Ради України «Про призначення Галущенка Г.В. Міністром енергетики України» від 29 квітня 2021 року № 1425-IX).

Герман Галущенко – управлінець з великим досвідом роботи в органах державної влади України. У його послужному списку – Міністерство закордонних справ, Міністерство юстиції, Адміністрація Президента України та провідна енергетична компанія держави – НАЕК «Енергоатом», де він обіймав керуючі посади і опікувався питаннями перспективного розвитку компанії, енергетичних ринків, реалізації нових проєктів, міжнародний та правовий напрямки тощо.

Юрист за освітою, у 2014 році Герман Галущенко активно долучався до процесу захисту інтересів держави Україна та вітчизняних компаній у міжнародних судових інстанціях. Працював над питаннями притягнення РФ до відповідальності за експропріацію власності великих українських державних та приватних компаній у АР Крим, а також над справами, що розглядав Міжнародний суд ООН за порушення двох конвенцій: про фінансування тероризму (Донбас) та расову дискримінацію (Крим).

Брав участь у багатьох міжнародних процесах, зокрема у сфері енергетики щодо видобутку нафти та газу, угод про розподіл продукції, експропріацію енергетичних активів тощо.

Герман Галущенко є членом Американської асоціації міжнародного права. Арбітр від України Міжнародного центру вирішення інвестиційних справ у Вашингтоні. Також виступав у якості арбітра ICC.

Майже 10 років Герман Галущенко є викладачем кафедри міжнародного приватного права Інституту міжнародних відносин КНУ ім. Тараса Шевченка.

Має дипломатичний ранг Надзвичайного і Повноважного Посланника, заслужений юрист України.

Автор наукових статей та монографій з питань інвестиційного, енергетичного та міжнародного приватного права. Засновник громадських організацій, зокрема, «Врятуй дитину», «Адвокат захисника вітчизни» та інших.