Перейти до основного вмісту

Анонс про проведення 29 травня 2024 року онлайн круглого столу «Досвід децентралізації ренти за видобування вуглеводнів: регіональний вимір»

Міністерство енергетики України повідомляє, що 29 травня 2024 року  з 11:00 до 13:00 год. відбудеться  онлайн  круглий стіл, який проводиться у рамках «Тижня Відкритого Уряду», (з 27 по 31.05.2024) за ініціативою Керівного комітету міжнародної Ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд» 

Під час заходу планується обговорення наступних питань:

1.    6 років децентралізації ренти: досвід та виклики.
2.    GovTech і CivicTech для моніторингу ренти.
3.    Газова рента в регіони видобутку: працюємо спільно на результат.
4.    Динаміка надходжень ренти за нафту, газ і конденсат до місцевих та обласних бюджетів.
5.    Рентна плата за надра: погляд компаній.
6.    Вимога 5 Стандарту ІПВГ «Управління та розподіл доходів».
7.    Міфи та реальність: як рента впливає на життя громади? 
8.    Рекомендації щодо деталізації звітності ІПВГ про рентні платежі.

Для участі у заході необхідно  пройти онлайн-реєстрацію за посиланням: https://forms.gle/Ya4pGeLzALGsLx7U8  

Захід проводиться  за підтримки проєкту «Ефективне державне управління завдяки GovTech і прозорості в Україні», що впроваджується Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH за підтримки Уряду Німеччини, у партнерстві з Міністерством енергетики України, Багатосторонньою групою ІПВГ.

 

Довідково: 

Міжнародна ініціатива «Партнерство «Відкритий Уряд» була заснована 20 вересня 2011 року. Станом на 2020 рік до ініціативи долучились 78 країн, серед них і Україна.

Декларація Партнерства визначає чотири ключові зобов'язання країн-учасниць щодо підвищення доступності інформації про діяльність державних органів; підтримки залучення громадянського суспільства; впровадження високих стандартів професійної чесності у державному управлінні; підвищення рівня доступу до нових технологій задля забезпечення відкритості та підзвітності.

В останні роки діяльність партнерства у сфері відкритих даних сфокусована на впровадженні міжнародних стандартів Ініціативи з прозорості інфраструктури (CoST) та Ініціативи з прозорості видобувних галузей (EITI), створенні ефективних механізмів продажу й оренди державних активів, реалізації арештованого майна. Іншими важливими напрямками є розвиток порталу Відкритий бюджет та Реєстру проєктів міжнародних фінансових організацій, оприлюднення даних національного репозитарію академічних текстів.