Перейти до основного вмісту

Проект документа державного планування "Про внесення змін до Державної цільової екологічної програми першочергових заходів приведення у безпечний стан об'єктів і майданчика колишнього уранового виробництва виробничого об'єднання "Придніпровський хімічний завод" на 2019-2023 роки" та звіту про стратегічну екологічну оцінку проекту змін до державної цільової екологічної Програми першочергових заходів приведення У безпечний стан об'єктів і майданчика колишнього уранового виробництва виробничого об'єднання "придніпровський хімічний завод" на 2019-2023 роки

Повідомлення

про оприлюднення проекту документа державного планування «Про внесення змін до Державної цільової екологічної програми першочергових заходів приведення у безпечний стан об’єктів і майданчика колишнього уранового виробництва виробничого об’єднання «Придніпровський хімічний завод» на 2019-2023 роки» та звіту про стратегічну екологічну оцінку проекту змін до державної цільової екологічної Програми першочергових заходів приведення У безпечний стан об’єктів і майданчика колишнього уранового виробництва виробничого об’єднання «придніпровський хімічний завод» на 2019-2023 роки

1.    Повна назва документу державного планування та стислий виклад його змісту

Внесення змін до Державної цільової екологічної програми першочергових заходів приведення у безпечний стан об’єктів і майданчика колишнього уранового виробництва виробничого об’єднання «Придніпровський хімічний завод» на 2019-2023 роки (далі -  Програма).

Проєкт оновленої редакції Програми, з урахуванням запропонованих змін, розроблений з метою забезпечення реалізації державної політики щодо:

запобіганню виникнення надзвичайної ситуації на території України внаслідок погіршення екологічного стану на території колишнього виробничого об’єднання «Придніпровський хімічний завод» (далі – ВО «ПХЗ»), проведення постійного моніторингу за радіаційним станом об’єктів з переробки уранових і торієвих руд цього виробничого об’єднання, які сьогодні перебувають на балансі державного підприємства «Бар’єр» (далі – уранові об’єкти), здійснення технічного нагляду та першочергових заходів щодо приведення їх у безпечний стан, а також забезпечення створення безпечних умов для проживання населення в Дніпропетровській області;

забезпечення захисту персоналу, населення та навколишнього природного середовища, у зв'язку з присутністю на майданчику ВО «ПХЗ» радіоактивних матеріалів.

Проєкт Програми стосується питань функціонування місцевого самоврядування, прав та інтересів територіальних громад, місцевого та регіонального розвитку, а також соціально-трудової сфери.

Проєкт Програми розроблено з метою вирішення створенню більш сприятливих економічних та екологічних умов для ефективної господарської діяльності підприємств на майданчику колишнього виробничого об’єднання, зменшенню негативних впливів  радіоактивного забруднення на персонал і населення, а також буде сприяти відновленню інвестиційної привабливості для розбудови промислового виробництва на території колишнього виробничого об’єднання за рахунок використання власного ресурсного потенціалу, який має бути інвентаризовано в рамках заходів Програми.

Так, проєктом Програми передбачається проведення робіт з рекультивації та реконструкції хвостосховищ, проведення заходів з безпечного поводження з відходами переробки уранових руд, впровадження радіаційного моніторингу навколишнього природного середовища та контролю опромінювання персоналу, які будуть виконувати заходи Програми на майданчику ВО «ПХЗ».

2. Орган, що прийматиме рішення про затвердження документа державного планування - Кабінет Міністрів України.

3. Передбачувана процедура громадського обговорення, у тому числі

а) дата початку та строки здійснення процедури

Громадське обговорення проєкту Програми та Звіту про стратегічну екологічну оцінку Програми проводиться в період з 02.03.2021 по 02.04.2021 включно.

б) способи участі громадськості (надання письмових зауважень і пропозицій, громадські слухання тощо)

Громадськість у межах строку громадського обговорення має право подати в письмовій формі (у тому числі в електронному вигляді) зауваження та пропозиції до звіту про стратегічну екологічну оцінку та проєкту документу державного планування.

Письмові пропозиції подаються: фізичними особами - із зазначенням ПІБ, місця проживання, із особистим підписом; юридичними особами - із зазначенням найменування та місця знаходження.

Анонімні зауваження та пропозиції не реєструються і не розглядаються.

в) дата, час і місце проведення запланованих громадських слухань (у разі проведення)

З урахуванням карантинних заходів проведення громадських слухань не передбачено.

г)  орган, від якого можна отримати інформацію та адресу, за якою можна ознайомитися з проектом документа державного планування, звітом про стратегічну екологічну оцінку та екологічною інформацією, у тому числі пов’язаною зі здоров’ям населення, що стосується документа державного планування

Ознайомитись з матеріалами Програми та Звіту про стратегічну екологічну оцінку Програми можна на офіційному веб-сайті Міністерства енергетики України http://mpe.kmu.gov.ua/ у розділі «Діяльність»/ Нормативно-правова робота/ Обговорення проектів нормативно-правових актів (які не є регуляторним актом)/ проекти нормативно-правових актів Міненерго (які не є регуляторним актом).

Або в Департаменті ядерної енергетики та атомної промисловості Міністерства енергетики України за адресою: вул. Б. Хмельницького, 4, каб. 559, понеділок-п’ятниця з 10.00 до 16.00 за попереднім записом за т. (044) 206-38-80.

ґ) орган, до якого подаються зауваження і пропозиції, його поштова та електронна адреси та строки подання зауважень і пропозицій:

 

Міністерство енергетики України.
Поштова адреса: вул. Хрещатик, 30, м. Київ, 01601.
Електронна адреса: [email protected].

Зауваження та пропозиції приймаються з 02 березня по 02 квітня 2021 року включно.

д) місцезнаходження наявної екологічної інформації, у тому числі пов’язаної зі здоров’ям населення, що стосується документа державного планування

Департамент ядерної енергетики та атомної промисловості Міністерства енергетики України за адресою: вул. Б. Хмельницького, 4, каб. 559.

4. Необхідність проведення транскордонних консультацій щодо проекту документа державного планування.

Необхідність проведення транскордонних консультацій відсутня.

Додатки:

1. Проєкт програми з додатками;

2. Заява про визначення обсягу СЕО.

Дата