Перейти до основного вмісту

Локалізація виробництва енергообладнання: зустріч Германа Галущенка та віце-президента Торговельної палати США Марджорі Чорлінс

07 грудня 2023, 19:52

Міністр енергетики України Герман Галущенко провів зустріч із делегацією Торговельної палати США на чолі зі старшим віце-президентом з питань Європи Марджорі Чорлінс.

Ключова увага - залученню американських інвестицій у проєкти з розвитку українського енергосектору, зокрема локалізації в Україні потужностей з виробництва енергетичного обладнання.

«Наша мета - забезпечити доступне, ефективне та стале енергопостачання для всіх українських споживачів. Насамперед пріоритетом є забезпечення виробництва в Україні сонячних панелей, обладнання для вітрових турбін, інверторів, розумних мереж, теплових насосів, зеленого водню та ММР, а також компонентів для атомної енергетики», - зазначив міністр.

Сторони обговорили концепцію створення в Україні безпечних зон для роботи відповідних виробничих потужностей із залученням іноземних інвестицій, а також заходи, необхідні для безпечних умов їх роботи. 

«Уже зараз потрібно визначати пріоритетні напрямки співпраці і готувати відповідні проєкти та умови для їх реалізації, не чекаючи завершення війни. Встановлення більшої кількості систем пропиповітряної оборони призведе до появи більшої кількості  інвестицій, зокрема у перспективний енергетичний сектор», - наголосив міністр.

Очільник Міненерго нагадав, що Україна в умовах війни вже реалізувала низку проєктів в енергетиці, які не тільки посилили енергетичну незалежність України, але і зробили внесок у глобальну енергетичну безпеку. Зокрема, американською Westinghouse у співпраці з українськими фахівцями з НАЕК «Енергоатом» на заводі у Швеціїї було розроблено ядерне паливо для реакторів типу ВВЕР-440, монополію на виготовлення якого до цього мала тільки росія.

Ще одним свідченням успіхів України на енергетичному фронті є довіра європейських трейдерів, які протягом нинішнього осінньо-зимового періоду, попри війну, зберігають в українських підземних газосховищах близько 3 млрд куб. метрів газу. Також під час війни Україна розширила енергетичний коридор з Польщею, запустила нові проєкти у вітровій, сонячній, біоенергетиці та інші, що свідчить  про високий потенціал та стійкість енергетичної системи.