12.02.2018 Службі головного диспетчера Запорізької АЕС виповнилося 20 років

12 Лютий 2018

Служба головного диспетчера ЗАЕС була створена 9 лютого 1998 року. Сьогодні в її штаті 16 начальників зміни АЕС. Це оперативники вищого рівня, на яких покладена величезна відповідальність за безпечну роботу енергоблоків ЗАЕС.

«Щоб стати начальником зміни станції необхідно пройти всі професійні ступені роботи на енергоблоці по наростаючій відповідальності. Близько року займає підготовка за програмою навчання, плюс досвід, який можна придбати вже на робочому місці в СГД. Тут потрібні глибокі знання і гранична витримка», - розповідає про рівень підготовки та відповідальності свого персоналу головний спеціаліст по АЕС - головний диспетчер - керівник СГД ВП ЗАЕС Ілля Захаров.

На робочому місці НЗС розташовані кілька моніторів, на які виводяться всі необхідні параметри з енергоблоків станції, акумулюються дані про роботу всієї ЗАЕС, включаючи ремонтні заходи.

Весь обсяг інформації підлягає аналізу з точки зору безпеки. Начальнику зміни станції необхідно швидко орієнтуватися у всіх складних моментах та вибрати єдино правильне рішення, щоб не допустити позаштатної ситуації. Прийом зміни НЗС триває 15 хвилин і за цей час потрібно прийняти близько 20 доповідей.

«Начальник зміни АЕС на своєму робочому місці знаходиться в постійній готовності до будь-яких позаштатних ситуацій. Від його професіоналізму залежить стабільна та безаварійна робота всієї ЗАЕС», - зазначив начальник зміни станції СГД ВП ЗАЕС Олексій Доронін.

Зараз в службі помітно оновився склад. У минулому році кілька НЗ АЕС пішли на заслужений відпочинок, на зміну їм прийшли гідні фахівці.